Biała herbata – historia

Choć biała herbata jest coraz bardziej znana, to dla wielu z nas nadal uważana jest za swego rodzaju towar luksusowy. Nie jest jeszcze tak popularna, jak herbata zielona, jednak warto ja bliżej poznać, ponieważ uważana jest za eliksir młodości. A to wszystko ze względu na wysoką zawartość tzw. przeciwutleniaczy, wykazujące doskonały wpływ na skórę oraz na niwelowanie procesów starzenia.

Produkcja białej herbaty

Biała herbata wywodzi się z Chin. Pod względem technologicznym, jest to najmniej przetworzony rodzaj herbaty (w porównaniu do herbaty czarnej lub zielonej). To też sprawia, że zawiera ona dużo więcej cennych składników odżywczych niż pozostałe rodzaje herbat. Przez to też ceniona jest za swoje prozdrowotne działanie oraz wpływ na kondycję skóry.

Biała herbata i jej historia

Podobnie jak i teraz, również kiedyś (wieki temu), biała herbata (https://www.krainaherbaty.pl/herbata-biala) uważana była za towar drogi i bardzo luksusowy. Związane było to z jej dostępnością oraz ceną i pewnie też dlatego, była tak cennym napojem, który serwowano głównie, jak nie jedynie, na dworze cesarskim. Historia białej herbaty rozpoczęła się około 960 a 1278 roku w Chinach.

Według legend, przez wiele lat nawet tam, biała herbata zaliczana była do produktów zakazanych do spożywania dla pospolitej ludności. Poza Chiny biała herbata wydostała się dopiero około XIX wieku, wówczas też poznały ją szersze kręgi, stopniowo rozszerzając jej wielką popularność. Po dziś dzień jednak pozostaje pewna naleciałość mówiąca o tym, że biała herbata jest produktem luksusowym.