Angielska Herbata

Najpopularniejszym napojem na świecie jest obecnie herbata. Do krajów europejskich przywędrowała aż z Dalekiego Wschodu, który jest kolebką tej rośliny. Głównie upodobali sobie ją Chińczycy i Japończycy oraz Hindusi. W ich kulturze zajmuje ona szczególne miejsce. W Europie herbata jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Największymi herbaciarzami są Anglicy i Irlandczycy.

Jak pojawiła się herbata w krajach brytyjskich?

Herbata pojawiła się w Anglii za sprawą hrabiego Charles’a Grey’a. Według jednej z legend dostał on w podarunku od chińskiego mandaryna za uratowanie syna przez żołnierzy brytyjskich. Druga opowiada o tym, że Charles Grey otrzymał czarną herbatę od maharadży indyjskiego za uratowanie jego syna przed tygrysem. Prawdopodobnie prawdziwą jest ta druga, gdyż armia hrabiego nigdy nie stanęła na chińskiej ziemi.

Historia Earl Grey

Nazwa najpopularniejszej angielskiej herbaty pochodzi od słowa earl oznaczającego niegdyś wysoki tytuł szlachecki oraz od słowa grey, czyli nazwiska hrabiego, który otrzymał herbatę jako podarunek. Herbatę Earl Grey można kupić zarówno w saszetkach jak i na wagę.

Właściwości Earl Grey

Herbata Earl Grey posiada szereg właściwości zdrowotnych. Dzięki zawartym składnikom wspomaga pracę serca i układu odpornościowego. Często stosowana jest podczas przeziębienia oraz w celu zbijania gorączki. Picie jej pomaga zmniejszyć ryzyko związane z zachorowaniem na raka, na dodatek bardzo dobrze nawadnia organizm w przeciwieństwie do równie chętnie pijanej kawy.