butterfly pea tea 2

Butterfly Pea Tea i jej właściwości

Przyznać trzeba, że nazwa tej herbaty brzmi co najmniej tajemniczo! Jest to bowiem roślina, która pochodzi z terenów Azji i dopiero teraz zyskuje popularność także w Europie. Warto zapoznać się z nią, jak najszybciej, ponieważ jest ona bardzo zdrowa, oryginalna i ma wiele właściwości, które działają pozytywnie na cały organizm. To właśnie dlatego warto przetestować ją jak najszybciej i poznać jej unikatowy smak, ale także i kolor!

Jakie właściwości ma Butterfly Pea Tea?

Przede wszystkim jest ona bardzo dobra dla całego organizmu. Między innymi pozytywnie wpływa ona na wzrok, skórę oraz włosy, co przekłada się na ich kondycję. Dodatkowo Butterfly Pea Tea (https://www.krainaherbaty.pl/ziola/butterfly-pea-tea-25g) posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jej regularne picie przyczynia się do łagodzenia drobnych bóli i rozluźnienia mięśni. Ponadto napar z tej rośliny ma lekkie działanie antydepresyjne i przeciwlękowe, dzięki czemu polecany jest osobom z nerwicami, które dużo się stresują i szukają naturalnych metod na uspokojenie się w ciągu dnia.

Jak często stosować napar i jak go parzyć?

Napar spokojnie można stosować każdego dnia, ponieważ ma pozytywne działanie na organizm. Dodatkowo jego parzenie jest banalnie proste. Wystarczy zalać kilka kwiatków gorącą wodą i pozostawić do zaparzenia na okres około 10 minut, aż napar będzie w pełni gotowy. Można mieszać go z ulubionymi dodatkami, takimi jak na przykład miód, czy syrop smakowy, a także cytryna.