szklanki do piwa

Pokale do piwa

Piwo to jeden z najbardziej popularnych trunków jaki spożywamy w Polsce od setek lat. W zależności od browaru jest ono produkowane na dziesiątki różnych sposobów, dzięki czemu klienci mogą próbować wiele nowych i ciekawych smaków. Od ponad 10 lat w Polsce możemy zakupić także piwo, które nazywane jest kraftowym. Jest to nic innego jak piwo rzemieślnicze, które wytwarzane jest najczęściej za pomocą użycia amerykańskiego chmielu. Smakuje on bardziej wyraziście niż nasz polski i jakość piwa jest dzięki niemu jeszcze wyższa.

Pokale do piwa

Szklanki do piwa, czyli mówiąc potocznie pokale to wiele rodzajów szkła, które może nam się przydać w naszej domowej kuchni. Z racji, że piwo kraftowe jest coraz bardziej popularne goście którzy nas odwiedzą mogą się upomnieć o to, czy posiadamy specjalny pokal do piwa pszenicznego. Oczywiście dużym zaskoczeniem będzie wtedy fakt, gdy wyciągniemy z szafki idealnie pasujące szkło do rodzaju piwa, które akurat będziemy spożywać. Modne szklanki do piwa kupisz tutaj.

Tajne receptury

Picie piwa ze specjalnego szkła ma znaczenie przede wszystkim dlatego, że dzięki zwężonemu, bądź nieco grubszemu szkłu trunek ten może nieco inaczej smakować. O takich ciekawostkach możemy dowiedzieć się między innymi w kilku książkach, które kupują prawdziwi miłośnicy picia piwa. Sekretem dobrego smaku piwa jest również tajna receptura, którą strzeże każdy browar i często jest to ściśle strzeżony nawet od setek lat skład. Jak więc widać piwowarzy w dużych browarach starają się warzyć piwo najczęściej według tradycyjnych receptur.