Coś na duży głód – tradycyjne, polskie dania

Nie bez powodu mówi się, że nasza kuchnia jest najlepsza na świecie. Wyrazisty smak, sytość oraz pachnące, aromatyczne przyprawy – to wszystko można znaleźć w polskich daniach. Poniżej można znaleźć kilka prostych propozycji jednogarnkowych, które stworzy każdy w zaledwie kilkanaście minut w swojej kuchni. Przekonaj się sam. 

Fasolka na kilka sposobów 

Zupa fasolowa, sałatka z fasolą czy fasolka po bretońsku to potrawy, które często goszczą na naszych stołach oraz można je zamówić prawie w każdej restauracji. Są smaczne, wyraziste i można je zrobić na naprawdę wiele sposobów. Taka pyszna i syta fasolka po bretońsku jak w poniższym przepisie: https://www.mniammniam.com/fasolka-po-bretonsku-przepis-tradycyjny czy sałatka z fasolą sprawdzi się jako tradycyjny obiad oraz można bez problemu podać ją na imprezach czy spotkaniach ze znajomymi. Są pyszne, proste i szybkie w przygotowaniu. 

Zupy 

Wiele osób kocha zupy za szybkość i łatwość w ich przygotowaniu. Wystarczy dobry bulion i kilka świeżych warzyw, by powstała słynna pomidorówka, zupa brokułowa, zupa kalafiorowa, zupa jarzynowa czy wiele innych ciekawych propozycji. Bardzo chętnie w ostatnim czasie jemy także zupy kremy, które bardzo efektownie wyglądają na naszych stołach. Do nich bowiem zawsze można dodać ciekawe dodatki jak np.: grzanki, słonecznik czy pestki. 

Co ciekawe każde z tych dań można zrobić bardzo szybko z dowolnych składników, które akurat posiada się w lodowce. Można je także urozmaicać na wiele różnych sposobów dodając ulubione warzywa, dobre mięso czy kiełbaskę oraz różnorodne przyprawy i zioła. Poleca się szczególnie stosowanie świeżych ziół, które dodatkowo nadają daniom wyjątkowy aromat.