Herbata – co i jak?

Herbata jest aromatycznym napojem powszechnie przygotowywanym przez wlewanie gorącej lub wrzącej wody do szklanki z liśćmi. Jest to najczęściej spożywany napój na świecie. Zachwyca społeczność swoim pysznym smakiem. 

Pyszna herbata dla każdego 

Rośliny herbaty są rozmnażane z nasion i sadzonek; potrzeba około od czterech do dwunastu lat, aby roślina mogła spokojnie urosnąć, a także trzy lata na to, aby można było zebrać zbiory. Roślina herbaciana wyrośnie na drzewo o długości około dwudziestu centymetrów. Krótkie rośliny mają także więcej nowych pędów, które dostarczają nowych i delikatnych liści i podnoszą jakość herbaty. Liście wolno rozwijające się mają tendencję do wytwarzania herbat o lepszych smakach. Różne robaki mogą strzępić liście, więc mogą być spryskiwane środkami owadobójczymi. Ponadto mogą występować karmniki liściaste i różne choroby herbaty. 

Smak herbaty 

Mówiąc fizycznie, herbata z Kraina Herbaty ma właściwości zarówno roztworu, jak i zawiesiny. Jest to roztwór wszystkich rozpuszczalnych w wodzie związków, które zostały wyekstrahowane z liści herbaty, takich jak aminokwasy. Smak herbaty jest bardzo aromatyczny. Napój ten ma przede wszystkim właściwości pobudzające, zaleca się więc pić herbatę wtedy kiedy ma się niskie ciśnienie. Warto również wyróżnić takie herbaty, jak na przykład: owocowe, zielone, białe, ziołowe, czarne. Wiele osób pije herbatę z cytryną i cukrem. Popularne jest także picie napoju z mlekiem.