Czym powinna charakteryzować się szafa chłodnicza?

Szafa chłodnicza to urządzenie powszechnie wykorzystywane w branży gastronomicznej, ale nie tylko. Przedstawiany sprzęt można bez większych trudności dopasować do indywidualnych potrzeb. Sprawia to, że przechowywana żywność przez długi czas utrzyma swoją świeżość oraz pierwotną formę. Nie każdy wie, że wspomniane urządzenie stosuje się również do ekspozycji różnorodnych produktów np. ciast, mięs, przekąsek.

Efektywne działanie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie szafy chłodniczej (sprawdź tutaj) należy sprawdzić moc urządzenia. Powinno ono zagwarantować efektywną, a zarazem niezawodną pracę. Ważne jest to, aby sprzęt był bezawaryjny. Każda usterka generuje sporą ilość trudności, a także naraża na dodatkowe koszty.

Mogłoby się wydawać, że im wyższa moc sprzętu, tym lepiej. Nie zawsze tak jest. Warto sprawdzić:
– Ile wynosi pobór mocy urządzenia?
– Czy wybrany model posiada tryb energooszczędny?
– Czy możliwe jest chłodzenie strefowe?

Komfortowe użytkowanie

Wybierając szafę chłodniczą należy także upewnić się, czy nie będzie ona zbyt duża do wybranego pomieszczenia. Ważne jest to, aby nie zakłócała swobodnego użytkowania wnętrza. Na wygodę eksploatacji wpływa wiele czynników. Ogromną rolę odgrywa liczba oraz rozmieszczenie półek. Najlepiej, jeśli ich położenie można swobodnie regulować.

Omawiane urządzenie wymaga regularnego czyszczenia. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny jest niezbędne w przypadku sprzętów, które posiadają bezpośredni komfort z żywnością. Im więcej demontowalnych elementów, tym szybciej można usunąć zabrudzenia.