Serwis idealny: jak wybrać talerze obiadowe?

Zakup zastawy stołowej teoretycznie jest zadaniem bardzo prostym. W rzeczywistości podczas wyboru talerzy obiadowych dla siebie i swych najbliższych, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jakich?

Jaki materiał talerzy będzie najlepszy?

Talerze obiadowe mogą być wykonane z różnych materiałów, m.in. ze szkła oraz ceramiki. Największa popularnością cieszy się jednak porcelana, która wyróżnia się elegancją oraz trwałością. Zestaw obiadowych talerzy z porcelany może zachwycać przez wiele lat, a ciekawe wzornictwo sprawia, iż dopasowanie wyglądu takich naczyń do swych indywidualnych preferencji nikomu z nas nie sprawi problemów.

Wielkość talerzy obiadowych

Kolejną ważną sprawą jest wielkość naszego zestawu – i nie chodzi tu o rozmiary, jakie będzie miał każdy talerz obiadowy, lecz o ilość poszczególnych elementów wchodzących w skład kompletu. Zestaw codzienny można dopasować do ilości domowników, wybierając komplet dla 6 osób. Z myślą o świętach i uroczystych spotkaniach, warto postawić na zestaw dla 12 lub 24 osób. Dzięki temu nakrycia dla nikogo nie zabraknie, a my w razie większej imprezy unikniemy problemu związanej z sięganiem po przypadkowe naczynia.

Moc kształtów, moc kolorów

Jakie zestawy obiadowe najczęściej pojawiają się na naszych stołach? Dominują klasyczne kształty oraz biel. Czy do tego musimy się ograniczać? Nie. Współczesne zestawy talerzy obiadowych to niezwykła różnorodność kształtów, wzorów i kolorów, dzięki czemu i miłośnicy tradycji, i amatorzy nowoczesnych rozwiązań, znajdą dla siebie zastawę idealną.

Talerze obiadowe na sztuki kupisz w sklepie Nettrading.