W jakie funkcje wyposażone są kuchenki indukcyjne?

Kuchenki indukcyjne zostały zaprojektowane tak, aby użytkownik mógł, jak najszybciej przygotować potrawy, a przy tym zaoszczędzić na rachunkach. Posiadają one wiele cennych funkcji, które sprawiają, że gotowanie staje się przyjemnością.

Jakie funkcje posiada kuchenka indukcyjna?

Urządzenia, jakimi są kuchenki indukcyjne, mają wiele fantastycznych funkcji. Jedną z nich jest timer, który pozwala zaprogramować czas pracy i wyłączyć ją samoczynnie po określonym czasie.

Kolejną jest rozpoznawanie obecności naczynia, co powoduje, że płyta grzewcza wyłączy się, gdy zdejmujemy z niej garnek. Funkcja booster odpowiedzialna jest za skokowe zwiększanie pracy pola grzewczego, dzięki czemu przyspieszamy proces smażenia lub gotowania.

Blokada ustawień uniemożliwia przypadkową zmianę parametrów, co może zdarzyć się podczas czyszczenia. Jest to również przydatne, gdy w domu są małe dzieci, które mogłyby nacisnąć guzik pod gotującym się naczyniem.

Warto również wspomnieć o tym, że zabrudzenia na płycie nie ulegają zwęgleniu, dzięki czemu nie musimy męczyć się z jej czyszczenia. W zupełności wystarczy woda oraz zwykły płyn do mycia naczyń.

Ile trzeba zapłacić za kuchenkę indukcyjną?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy kuchenki indukcyjne są znacznie droższe od gazowych czy tradycyjnych. Rozpiętość cenowa takich produktów jest bardzo duża, ponieważ najprostsze modele zamówimy za 1500 zł, a za te bardziej rozbudowane należy zapłacić około 3000 zł.

Należy jednak pamiętać, że koszty zakupu ponosimy tylko jednorazowo, a oszczędność na prądzie będziemy odczuwać przez wiele lat. Dobrze jest więc podczas wyboru odpowiedniego modelu, zwrócić uwagę na klasę energetyczną.