Suplementacja po treningu – co można zjeść?

Wysiłek fizyczny ma doprowadzić nas do osiągnięcia celu. Dla jednych będzie to chęć pozbycia się dodatkowych kilogramów, natomiast dla innych będzie to zwiększenie swojej masy mięśniowej bądź poprawa rzeźby. Należy pamiętać, że sam wysiłek podczas treningu to nie wszystko – liczy się bardziej to, co zrobi się po treningu. Mowa konkretnie o liczbie przyjmowanych kalorii, trzymania się reżimu treningowego i wszelkiej aktywności. Nie ma co ukrywać, że istotna jest również regeneracja czy suplementacja i właśnie przy niej postanowiliśmy się na chwilę zatrzymać. Co wypada zjeść? By się o tym przekonać, zachęcamy do naszego tekstu.

Shake

Wypicie shake’a proteinowego bądź jakiejkolwiek innej substancji, która ma na celu usprawnić regenerację i zwiększyć efekty treningu, to doskonałe rozwiązanie. Nie ma co ukrywać, że taka mikstura potrafi poprawić nastrój i przyspieszyć wzrost mięśni. Dostarczenie im najważniejszych składników nie jest łatwe, a taki napój zmieszany z wodą czy mlekiem jak białko, pozwoli na szybsze osiągnięcie celów.

Baton proteinowy

baton bio musli
Produkt z oferty FIT OR SWEET

Proteiny są bardzo istotne, więc zdrowe batony, które jest zawierają, to świetna opcja, aby po treningu zarazem uzupełnić cukry, ale i również dostarczyć mięśniom niezbędnych składników, które będą wpływać pozytywnie na ich wzrost. Trening nie należy do najłatwiejszych, a zmęczenie po nim bywa przeogromne. Fit batony pozwolą utrzymać odpowiednią sylwetkę, nie doprowadzić do jej poszerzenia, ale też mogą stanowić stały element diety osoby trenującej.