Erytrytol – Czy jest on zdrowszym zamiennikiem cukru?

Erytrytol inaczej (erytlol)- powstaje w fermentacji sacharozy i glukozy, należy on do alkoholi polihydroksylowych . W naturalnej postaci możemy go spotkać w winogronach, gruszkach. Jest produktem dobrze rozpuszczalnym w wodzie. Wyglądem przypomina zwykły cukier, jednak jest on od niego drobniejszy, jak równiej mniej słodszy. Oznacza to, że trzeba go użyć więcej od innych produktów słodzących. 

Erytrytol- zdrowszy zamiennik cukru.

Nie od dziś wiadomo, że erytrol  jest zdrowszym zamiennikiem cukru stołowego. Odznacza się zerowym indeksem glikemicznym, dzięki czemu mogą po niego sięgać osoby cierpiące na cukrzyce, bez obaw na stan zdrowia. Nie powoduje on wyrzutów insuliny i zwiększenia poziomu glukozy we krwi. Kaloryczność erytrytolu wynosi około 0,2 kcal, dlatego jest on świetnym wyborem dla osób odchudzających się , bądź z otyłością. Przyczynia się do spadku masy ciała.

Erytrytol dla dzieci i kobiet w ciąży?

Dobry erytrol może okazać się doskonałą alternatywą zwykłego cukru dla kobiet w ciąży, jest prawie nieprzyswajalny przez nasz organizm i wydalany wraz z moczem. Nie wykazuje on właściwości teratogennych, czyli nie wpływa na wady rozwojowe płodu. Dzieciom może być on podawany od 3 roku życia bez obaw na wzdęcia czy biegunki

erytrytol

Gdzie można kupić erytrytol ?

Erytrytol jest dostępny w większości sklepach spożywczych, jednak jest on nieco droższy od zwykłego cukru. Erytrol można kupić również w sklepach internetowych.

Zastosowanie

Erytrytol może być wykorzystany praktycznie wszędzie. Słodząc nim kawę, czy herbatę. Świetnie sprawdzi się do deserów, ciast i innych wyrobów cukierniczych jako zdrowy zamiennik. Dzięki niemu wyroby będą słodkie i mniej kaloryczne, a przedwwszytk